Велигден 2019

Велигден во Виена (автобус)

Виена со сигурност е најелегантниот град во Европа. Преполн со антички архитектонски богатства, но сепак со многу извонредни современи згради. Виена е компактен град кој успешно се вклопува во новиот век. За љубителите на уметноста гратот претставува една најголема збирка на вчудоневидувачки колекции повеке од 100 галерии и музеи чекаат да бидат откриени од ваша страна. Виена е еден од најживите градови кога станува збор за викенд, ке бидете разгалени од изборот на перформанси во живо на секој можен начин а ке бидете вчудоневидени ако се одлучите да го посетите градот за време на Божиќните празници. Ноќниот живот во Виена, исто така, ќе ве воодушеви и изненади во еднаква мерка. Како магнет за забава за сите возрасти, сигурно нема да ви недостигаат опции и идеи, а убавината е во тоа што толку многу забава е во форма на настапи во живо. Инспиративната архитектура е дел од самите темели на Виена, со обележја како што се  катедралата Свети Стефан, и неверојатните палати Шенбрун и Хофбург кои се истакнуваат како апсолутни -морате да ги посетите за време на кратката посета на Виена. Повеќе отколку повеќето други европски метрополи, Виена е одлична локација за семејството за викенд пауза, и децата ќе имаат часови за забава на традиционалниот „funfair“ и најстарата зоолошка градина во светот во Шенбрун и Prater парк. Потоа, се разбира, тука се и настапите на светски познатиот „Lipizzaner“ коњите на шпанската школа за јавање.

ИН ТРАВЕЛ

  •   Димитрије Чуповски 26, Скопје

  •    Телефон: +389 2 3121 551

  •    E-mail: info@intravel.com.mk

Општи услови за патување

FACEBOOK

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ