Нова Година 2019

Нова Година 2019 во СОФИЈА

30.12.2018 (недела)

Поаѓање за Софија во 06:00ч. Патувањето е со попатни паузи за одмор и царински формалности.

Пристигнување во Софија. Организиран разглед на градот со локален водич (градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата…. Сместување во хотел Акорд 3*. Во вечерните часови, организирано Предновогодишна забава во кафана(механа) –(факултативно).Ноќевање.

31.12.2018 (понеделник)

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки.Препорачуваме да се одморите за вечерната прослава.

Дочек на Нова Година 2019 во СОФИЈА на некој од плоштадите или во дискотека (факултативно).

01.01.2019 (вторник)

Појадок.Одјавување од хотелот во 10:30 часот.Организирана посета за шопинг на PARADISE CENTER, IKEA, RING MАLL и DECATHLON. Во 17:00 часот поаѓање за Скопје.

Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Цена на аранжманот 85 евра / 5270 денари

Промо цена 69 евра / 4278 мкд за 1/3 соба и 79 евра / 4898 мкд за 1/2 соба ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 20.11.2018

ИН ТРАВЕЛ

  •   Димитрије Чуповски 26, Скопје

  •    Телефон: +389 2 3121 551

  •    E-mail: info@intravel.com.mk

Општи услови за патување

FACEBOOK

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ