Нова Година 2019

Нова Година 2019 во БУДВА

Програма

29.12.2018 (сабота) Скопје – Будва

Состанок на групата. Поаѓање за Црна Гора во 23.00часот. Ноќно возење преку Косово и Албанија со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности.

30.12.2018 (недела) Будва

Пристигнување во Будва во утринските часови, разглед на градот со водич. Сместување.

Вечерта можност за факултативна посета во некој од бројните ноќни клубови.

31.12.2018 (понеделник) Будва – Porto Montenegro, Тиват, Котор.

Можност за факултативна посета на Porto Montenegro – една од најлуксузните марини на Јадранското море, слободно време во Тиват и потоа се упатуваме во посета на Котор.Еден од најубавите стари градови на Балканот. По разгледот на овој луксузен комплекс следува можност за индивидуални активности. Враќање во сместувањето.Вечерта можност за дочек на Нова Година во ноќен клуб.

01.01.2019 (вторник) Дубровник

Напуштање на апартманите и можност за факултативна посета на Дубровник. Еден од најсарите градови на Медитеранот. Со своите плоштади, катедрали, фонтани и музеи ги руши сите временски бариери и ја чува својата автентичност од 15ти и 16ти век. Од градските ѕидини има незаборавен поглед на Островот Локрум и преубавото Јадранско море.

Овде е снимена серијата Game of Thrones, причина плус зошто да се посети. Слободно време и во попладневните часови тргнуваме за Македонија.

Ноќно возење преку Албанија и Косово. Очекувано пристигнување во Скопје во утринските часови во среда.

Цена на аранжманот 85 евра / 5270 денари

Промо цена 69 евра / 4278 мкд за 1/3 и 1/4 соба и 79 евра / 4898 мкд за 1/2 соба ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 20.11.2018

ИН ТРАВЕЛ

  •   Димитрије Чуповски 26, Скопје

  •    Телефон: +389 2 3121 551

  •    E-mail: info@intravel.com.mk

Општи услови за патување

FACEBOOK

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ