Банско

Hotel St George Ski & Spa 4*, Банско

Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско
Капацитет: 100 соби
Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола , 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањ, факс, фотокопир
SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, салони за масажа, спа и арома терапи, солариум, внатрешен  базен и фитнес центар.
Опременост на собите: сеф, бесплатен Wi Fi интернет, сателитска ТВ

ЦЕНОВНИК

Тип на сместување 01.12 – 20.12

06.03 – 30.04

HB

21.12 – 27.12

11.01- 03.02

12.02 – 05.03

HB

03.01 – 10.01

04.02 – 11.02

HB

28.12.2017

02.01.2018

HB

По лице во двокреветна соба    Economy 1кат 22.6 € 27.0 € 34.1 € 56.1 €
 По лице во двокреветна соба Standard 23.7 € 28.1 € 35.2 € 57.2 €
По лице во Студио  Economy 1кат 24.8 € 29.2 € 37.4 € 60.0 €
По лице во Студио  Standard 25.9 € 30.3 € 38.5 € 61.1 €
По лице во АПП со 1 спална соба Economy 1кат 27.0 € 33.6 € 40.7 € 63.8 €
По лице во АПП со 1 спална соба Standard 28.1 € 35.8 € 42.9 € 65.5 €
АПП со 2 спални соби  Economy 1 кат за 4 лица 90.2 € 106.7 € 140.8 € 209.0 €
АПП со 2 спални соби Standard за 4 лица 101.2 € 112.2 € 145.2 € 220.0 €

Во цените е вклучено:
1 ноќевање со појадок и вечера (Вечерата вклучува вода, безалкохолни пијалоци и локални вина)
Користење на затворен базен со минерална вода , сауна, арома сауна,парна бања, џакузи, детско катче, Wi – Fi Трасфер до гондолата
На 31.12.2017 клиентите не добиваат вечера, добиваат ручек на 01.01.2018!
Минимум престој – 5 ноќевања за период 28.12.2017 – 02.01.2018!

Максимум сместување:
Двокреветна соба Economy / Standard- 2 лица
Студио Economy / Standard- 2 + 1 лица
АПП со 1 спална соба Economy / Standard- 2 + 2 лица
АПП со 2 спални соби Economy / Standard – 4 + 2 лица

Доплати:
Божиќна вечера /не задолжително/ – 39,00 € за возрасен и 25 € за дете (2 – 11,99 y.)
Новогодишна вечера /задолжително/ – 77,00 € за возрасен и 44,00 € за дете (2 – 11,99 y.)
Попусти:
Дете до 1,99 години – бесплатно
Дете 2 – 11,99 г на редовно легло со1 возрасен во Двокреветна соба / Студио – 30% попуст
Дете 2 – 11,99 г на редовно легло со1 возрасен во Апп – нема попуст
2 деца 2 – 11,99 г со1 возрасен- секое дете добива 50% попуст
1 дете од 2 – 11,99 г на дополнително легло- 50% попуст од редовната цена за возрасен
2 дете од 2 – 11,99 г на дополнително легло- 8,00 € по ден
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
Попуст за рана уплата:
20 % попуст за резервации до30.09.2017
15 % попуст за резервации до31.10.2017
10 % попуст за резервации до30.11.2017

ДОБИВАЈТЕ НОВОСТИ И ПОНУДИ ДИРЕКТНО НА ВАШИОТ Е-МАИЛ

ИН ТРАВЕЛ

  •   Димитрије Чуповски 26, Скопје

  •    Телефон: +389 2 3121 551

  •    E-mail: info@intravel.com.mk

FACEBOOK

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ