Банско

Hotel Saint George Palace 4*, Банско

Локација – 800м од гондолата, 3 км од градот.

Капацитет – 85 соби.

Хотелски содржини – спа – центар, бар, затворен базен, фитнес центар.

Опис на соби – секоја соба има опремена кујна, дневен простор, тоалет, сателитска ТВ.

ЦЕНОВНИК

Тип на сместување 15.12 – 21.12

06.03 – 09.04

RO

22.12 – 28.12

02.01 – 18.01

18.02 – 05.03

RO

19.01 – 17.02

RO

29.12.2017

01.01.2018

RO

Студио за 2 лица 48.40 € 61.60 € 69.85 € 105.60 €
АПП со 1 спална соба за 2 лица 62.70 € 73.70 € 83.60 € 130.90 €
АПП со 2 спални соби за 4 лица 78.10 € 88.00 € 121.00 € 158.40 €
Апп со 3 спални соби Апп за 6 лица 111.10 € 143.00 € 156.20 € 193.60 €

Во цените е вклучено:
1 ноќевање по соба со регуларни легла
Користење на сауна,парна бања, базен, џакузи фитнес, Wi-Fi, паркинг, трансфер до гондолата

Минимум престој – 3 ноќевањаза период 29.12.2017 – 01.01.2018!

Максимум сместување:
Студио – 2 лица
АПП со 1 спална соба – 2 + 2 лица
АПП со 2 спални соби – 4 + 2 лица
Апп со 3 спални соби Апп – 6 + 2 лица
Доплати:
Појадок – 5.50 € по лице на ден и 3 € за дете 4 – 11.99 години
Вечера – 14.00 € по лице на ден и 8.00 € за дете 4 – 11,9 години по ден
Божиќна вечера на 24.12.2017 /задолжително/ – 22,00 € по лице и 11,00 € за дете 4 – 11,99 години
Божиќна вечера на 25.12.2017 /задолжително/ – 42,00 € по лице и 21,00 € за дете 4 – 11,99 години
Новогодишна вечера / задолжително / – 88,00 € по лице и 44.00 € за дете до 4 до11.99 год.
Попусти:
Дете до 3.99 години – бесплатно во родителска соба и не плаќа доплати
Дозволено е само 1 baby cot во соба- бесплатно

Попуст за рана уплата:
15% попуст за резервации направени до31.10.2017
10% попуст за резервации направени до30.11.2017

* Попустот за рана уплата не се однесува на доплатите за Новогодишна и Божиќна вечера!
Не е дозволено да се прават било какви промени по однос на резервациите направени со попуст за рана уплата!
Попустот за рана уплата се однесува за престој до 15.12.2017 – 28.12.2017 и 02.01.2018 – 09.04.2018

Дневни попусти:
7=6; 8=7, 14=12 за престој до 15.12.2017 – 28.12.2017 и 02.01.2018 – 18.01.2018 и 18.02.2018 – 09.04.2018
Дневните попусти не се комбинираат со попустот за рана уплата !
Дневни попусти може да се комбинираат со попустот за рана уплата за период од 06.03.2018 – 09.04.2018!

ДОБИВАЈТЕ НОВОСТИ И ПОНУДИ ДИРЕКТНО НА ВАШИОТ Е-МАИЛ

ИН ТРАВЕЛ

  •   Димитрије Чуповски 26, Скопје

  •    Телефон: +389 2 3121 551

  •    E-mail: info@intravel.com.mk

FACEBOOK

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ