Боровец

Hotel Radinas Way 4*, Боровец

Локација – 2 км од жичницата.

Капацитет – 57 соби.

Хотелски содржини – ресторант,спа и велнес цетар, затворен базен,паркинг.

Опис на соби – сите соби имаат сателитска ТВ, интернет, мини бар.

ЦЕНОВНИК

Тип на сместување 01.12 -17.12

HB

18.12 – 28.12

03.01 – 19.01

HB

29.12 – 02.01

HB

20.01 – 17.02

HB

18.02 – 04.03

HB

05.03 – 31.03

HB

По лице во двокреветна соба 30.80 € 45.10 € 72.60 € 37.95 € 35.75 € 30.80 €
Еднокреветна соба 49.50 € 71.50 € 116.60 € 61.05 € 57.75 € 49.50 €
По лице во Family соба 35.20 € 49.50 € 77.00 € 42.35 € 40.15 € 35.20 €
По лице во Апп Standard 39.60 € 53.90 € 81.40 € 46.75 € 44.55 € 39.60 €
По лице во Апп    Lux 44.00 € 58.30 € 85.80 € 51.70 € 48.95 € 44.00 €

Во цената е вклучено:
1 ноќевање по лице со појадок и вечера, Користење на базен, Wi-Fi, SPA центар – сауна,парна бања, фитнес,
Трансфер до ски терени
Туристичка такса

Минимум престој – 2 ноќевања за период 18.12.2017 – 28.12.2017 и 03.01.2018 – 04.03.2018
Минимум престој – 5 ноќевања за период 29.12.2017 – 02.01.2018

Максимум сместување:
Еднокреветна соба – 1 лица
Двокреветна соба – 2 + 1 лица
Family соба – 2 + 2 лица (2 одделни редовни легла и 2 доплнителни легла или 2 separate редовни легла и софа на разлвекување )
Апп со 1 спална соба – 2 + 2 лица
Апп со 1 спална соба Luxe – 2 + 2 лица

Доплати:
Новогодишна вечера/задолжително/ – 82,00 € по лице и 38,00 € за дете

Попусти:
Деца до 1,99 години – бесплатно
1-во дете од 2 – 11,99 дете на дополнително легло со 2 возрасни – бесплатно
2-ро дете 2 – 11.99 години дополнително легло со2 возрасни – 50% попуст
дете до 2 – 11.99 години на редовно легло – 20% попуст, justза период 28.12.2016 – 01.01.2017 – no попуст
Third возрасенaccommodated дополнително легло- 20% попуст

Специјални попусти:
20% попуст за резервации до 30.09.2017
15% попуст за резервации до до 01.10.2017
10% попуст за резервации од 01.11.2017 до 30.11.2017
Попустот за рана уплата не се однесува на доплатите!
Дневни попусти:
7=6, 10=9, 14=12 за престој до: 01.12.2017 – 28.12.2017 и 05.03.2018 – 31.03.2018

Попустот за рана уплата може да се комбинира со дневните попусти.

ДОБИВАЈТЕ НОВОСТИ И ПОНУДИ ДИРЕКТНО НА ВАШИОТ Е-МАИЛ

ИН ТРАВЕЛ

  •   Димитрије Чуповски 26, Скопје

  •    Телефон: +389 2 3121 551

  •    E-mail: info@intravel.com.mk

FACEBOOK

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ