Зима 2017/ 2018

Hotel Orpheus 4*, Пампорово

Локација –  900 м од ски – лифтот.

Хотелски содржини –  таверна, лоби бар, витамин бар и спа центар, игротека за деца, конферециска сала, паркинг и гаража.

Опременост на собите – кабловкс ТВ, мини – бар, дневна соба, сопствен тоалет.

ЦЕНОВНИК

Тип на сместување 28.12 – 01.01 02.01 – 09.01

20.01 – 09.02

HB BB HB
По лице во двокреветна соба 61.60 € 33.55 € 40.70 €
Трокреветна соба соба за 3 лица 158.40 € 84.70 € 104.50 €
Апп за 2 + 2 или 3 лица 176.00 € 95.70 € 115.50 €
Еднокреветна соба 90.20 € 50.60 € 57.20 €

ЦЕНОВНИК

Тип на сместување 10.01 – 19.01

10.02 – 04.03

15.12 – 27.12

05.03 – 10.04

BB HB BB HB
По лице во двокреветна соба 31.35 € 38.50 € 23.65 € 30.25 €
Трокреветна соба соба за 3 лица 79.20 € 99.00 € 60.50 € 80.30 €
Апп за 2 + 2 или 3 лица 88.00 € 107.80 € 67.10 € 86.90 €
Еднокреветна соба 47.30 € 53.90 € 36.30 € 42.90 €

Во цената е вклучено:
1 ноќевање по лице (освен за трокреветната соба и Апп ) со појадок или појадок и вечера
Користење на базен, фитнес, џакузи инфрацрвена сауна финска сауна,парна бања, Ски гардеробер, Анимација за деца Паркинг пред хотелот и Интернет, Трансфер до ски центарот Малина 2
Минимум престој – 4 ноќевања за период 28.12.2017 – 01.01.2018!
Максимум сместувања
Еднокреветна соба – 1 лице
Двокреветна соба – 2 + 1 лица
Трокреветна соба – 3 лица
Апп – 2 + 2 или 4 лица
Доплати:
Ручек- 6.00 € по лице на ден и 3.00 € за дете (5 – 12,99 години ) по ден
Божиќна вечера/задолжителна/:
– за сместување на база BB – 38.00 € по лице и 20.00 € за дете 5-12,99 години
– засместување на база HB – 30.00 € по лице и 18.00 € за дете 5-12,99 години
Новогодишна вечера/задолжителна/ – 66.00 € по лице и 38.00 € за дете 5 – 12,99 години
Попусти:
Двокреветна соба:
Деца до 4,99 години – бесплатно
Деца од 5 – 12,99 години на дополнително легло- бесплатно
Деца од 5 – 12,99 години на редовно легло – 50% попуст
Апп:
Деца до 4,99 години – бесплатно
Деца од 5 – 12,99 годинина дополнително легло со3 возрасни -плаќа 10% од редовната цена
4-то лице на дополнително легло -плаќа 15%од редовната цена за соба
Попуст за рана уплата:
20% попуст за резервации до 15.10.2017
15% попуст за сите резервации до 15.11.2017
10% попуст за резервации до 01.12.2017
Попустот за рана уплата не се однесува период 28.12.2017 – 01.01.2018!
Дневни попусти:
7=6, 12=11, 14=12 за пристигнувања до :
– 15.12.2017 – 22.12.2017
– 02.01.2018 – 18.01.2018
– 04.02.2018 – 10.04.2018
Дневни попусти не се комбинираат со попустот за рана уплата!

ДОБИВАЈТЕ НОВОСТИ И ПОНУДИ ДИРЕКТНО НА ВАШИОТ Е-МАИЛ

ИН ТРАВЕЛ

  •   Димитрије Чуповски 26, Скопје

  •    Телефон: +389 2 3121 551

  •    E-mail: info@intravel.com.mk

FACEBOOK

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ