Зима 2017/ 2018

Hotel Orlovets 5*, Пампорово

Локација – во центар на Пампорово.

Хотелски содржини – ресторант, бар, лоби, гаража,спа центар.

Опременост на собите – тераса, дневен престој,сопствен тоалет.

ЦЕНОВНИК

Тип на сместување 01.12 – 15.12

 04.03 – 10.04

16.12 – 25.12

03.01 – 19.01

04.02 – 03.03

BB HB FB BB HB FB
По лице во двокреветна соба 27.50 € 34.10 € 34.10 € 33.00 € 40.70 € 46.20 €
Еднокреветна соба 44.00 € 50.60 € 50.60 € 49.50 € 57.20 € 62.70 €

HB=FB (бонус ручек на ски терените) се однесува за период 01.12.2017 – 15.12.2017 и 04.03.2018 – 10.04.2018!

ЦЕНОВНИК

Тип на сместување 26.12- 02.01 20.01 – 03.02
BB HB FB BB HB FB
По лице во двокреветна соба 56.10 € 64.90 € 72.60 € 36.30 € 45.65 € 50.60 €
Еднокреветна соба 112.20 € 129.80 € 145.20 € 52.80 € 62.70 € 69.30 €

HB=FB (бонус ручек на ски терените) се однесува за период 01.12.2017 – 15.12.2017 и 04.03.2018 – 10.04.2018!

Во цената е вклучено:
1 ноќевање по лице на бараната услуга
Користење на базен, фитнес, парна бања, сауна
Користење на паркинг
Трансфер до ски лифтот
Туристичка такса

Максимум сместување:
Еднокреветна соба – 1 лице
Двокреветна соба 2 + 1 лице

Доплати:
Божиќна вечера /не е задолжителна /: 35.00 euro по лице и 24.00 euro по дете (2 – 11,99 г)
Новогодишна вечера /задолжителна /: 57.00 euro по лице и 38.00 euro за дете (2 – 11,99 г)

Попусти :
Деца до 4,99 г – бесплатно во родителска соба
Возрасен и дете до 4.99 г – плаќа цена за еднокреветна соба
Деца од 5 – 11,99 г на дополнително легло – 50% попуст од редовната цена
Деца од 5 – 11,99 на редовно легло – 25% попуст од редовната цена
Возрасен на дополнително легло – 25% попуст

Попуст за рана уплата :
15% попуст за резервции до 30.10.2017
10% попуст за резервации до 01.12.2017

Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за рана уплата !

 

ДОБИВАЈТЕ НОВОСТИ И ПОНУДИ ДИРЕКТНО НА ВАШИОТ Е-МАИЛ

ИН ТРАВЕЛ

  •   Димитрије Чуповски 26, Скопје

  •    Телефон: +389 2 3121 551

  •    E-mail: info@intravel.com.mk

FACEBOOK

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ