Зима 2017/ 2018

Hotel Mursalitsa 3*, Пампорово

Локација – хотелот се наоѓа на 400 м од ски – терените.

Хотелски содржини – спа и велнес центар,паркинг, ресторант,бар.

Опис на соби – секоја од собите имаат тоалет, ТВ.

ЦЕНОВНИК

Тип на сместување 01.12 – 22.12

01.03 – 15.04

HB

04.01 – 20.01

HB

23.12 – 27.12

21.01 – 28.02

HB

28.12-03.01

HB

По лице во двокреветна соба 22.55 € 31.35 € 39.05 € 60.50 €
Еднокреветна соба 35.75 € 48.95 € 53.35 € 105.60 €
По лице во Студио 26.95 € 35.75 € 43.45 € 64.90 €
Апп  со 1 спална соба за 2 pax* 67.10 € 86.90 € 112.20 € 157.30 €
 Апп со 2 спални соби  за 4 лица* 101.20 € 113.30 € 136.40 € 225.50 €

*Цените се однесувват по соба

Во цената е вклучено:
1 ноќевање по лице (освен за AПП) со појадок и вечера
користење на iзатворен базен, сауна,парна бања, сала за вежбање
Отворен паркинг
Трасфер до ски центарот Студенец
Интернет
Туристичка такса

Минимум престој – 3 ноќевања за време Новогодишниот период

Максимум сместувања:
Двокреветна соба – 2 + 1 лица
Студио – 2 + 1 лица
Апп со 2 спални соби – 2 + 2 лица
Апп 1 спална соба – 4 + 2 лица

Доплати:
Божиќна вечера /по желба/: 33.00 € по лице и 17.00 € за дете (7 – 12,99 години)
Новогодишна вечера /задолжително/ 55.00 € по лице и 28.00 € за дете (7 – 12,99 години)
Попусти:
Деца до 6.99 години – бесплатно
1-во дете 7 – 12.99 години на дополнително легло- бесплатно
2-ро дете од 7 – 12.99 години на дополнително легло во Студио – 50% попуст
Дете до 7 – 12.99 на редовно легло – 50% попуст
1-во дете до 6.99 г со 2-ро дете од 7 – 12.99 год со2/4 возрасни во Апп -1-во дете бесплатно, 2-ро дете добива 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
Специјални попусти :
20% попуст за резервации до 15.10.2017
15% попуст зарезервации до 15.11.2017
10% попуст за резервации до 15.12.2017

Попустот за рана уплата не се однесува за период 28.12.2017 – 03.01.2018!

 

ДОБИВАЈТЕ НОВОСТИ И ПОНУДИ ДИРЕКТНО НА ВАШИОТ Е-МАИЛ

ИН ТРАВЕЛ

  •   Димитрије Чуповски 26, Скопје

  •    Телефон: +389 2 3121 551

  •    E-mail: info@intravel.com.mk

FACEBOOK

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ