Зима 2017/ 2018

Hotel Finlandia 4*, Пампорово

Локација –  2 км од градот.

Хотелски содржини –  Фитнес центар, сауна, гардеробер за ски – опрема, пинг- понг.

Опременост на собите – балкон, соствен тоалет, мини – бар, џакузи, кабловска ТВ.

ЦЕНОВНИК

Тип на сместување 28.12 – 03.01

HB

04.01 – 13.01

26.01 – 10.02

HB

01.12 – 27.12

14.01 – 25.01

11.02 – 09.04

HB

По лице во двикреветна соба 42.90 € 26.95 € 22.55 €
По лице во двокреветна соба  Lux 48.40 € 32.45 € 28.05 €
Ееднокреветна соба 84.70 € 40.70 € 34.10 €

 

 

Во цената е вклучено:
1 ноќевање по лице со појадок и вечера
Користење на базен и фитнес
Трасфер до ски терените
Паркинг пред хотелот и интернет
Дополнителни плаќања :
Туристичка такса (задолжителна) – 1.00 euro по лице,на се однесува и за деца над 2 год

Максимум сместување
Еднокреветна соба – 1 лице
Двокреветна соба – 2 + 2 лица
Двокреветна соба Lux – 2 + 1 лица

Доплати :
Ручек – 8.00 euro по лице, на ден и 5.00 euro за дете (3 – 11,99 г) по ден
Божиќна вечера /задолжителна/ – 28.00 euro по лице и 13.00 euro за дете од 3-11,99 г
Новогоишна вечера /задолжителна/ – 53.00 euroпо лице и 27.00 euro за дете од 3 – 11,99 г

Намалувања :
Деца до 2,99 г – бесплатно
Деца од 3 – 11,99 г на редовоно легло – 50% попуст на редовната цена
Деца од 3 – 11,99 г на дополнително легло – 70% попуст од цената за возрасен
Деца од 3 – 11,99 г на дополнително легло за период од 28.12.2016 – 03.01.2017 – 50% попуст на цената за возрасен
Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 30 % попуст

Попуст за рана уплата:
10% попуст за резервации до 15.11.2017

Попустот за рана уплата не се однесува за период 28.12.2017 – 03.01.2018 !

Попусти :
7=8за период од 01.12.2016 – 27.12.2016 и 15.01.2017 – 27.01.2017 и 12.02.2017 – 09.04.2017

Попустите не се комбинираат со попустот за рана уплата !

ДОБИВАЈТЕ НОВОСТИ И ПОНУДИ ДИРЕКТНО НА ВАШИОТ Е-МАИЛ

ИН ТРАВЕЛ

  •   Димитрије Чуповски 26, Скопје

  •    Телефон: +389 2 3121 551

  •    E-mail: info@intravel.com.mk

FACEBOOK

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ