Боровец

Hotel Festa Chamkoria 4*, Боровец

ЦЕНОВНИК

Тип на сместување 01.12 – 21.12

HB

22.12 – 28.12

HB

29.12 – 01.01

HB

02.01 – 13.01

26.01 – 15.02

HB

14.01 – 25.01

HB

16.02 – 04.03

HB

05.03 – 09.04

HB

По лице во двокреветна соба 24.75 € 38.50 € 67.10 € 40.15 € 34.65 € 32.45 € 29.15 €
Еднокреветна соба 36.85 € 57.20 € 101.20 € 59.95 € 52.25 € 48.95 € 43.45 €
По лице во Junior suite 28.05 € 44.00 € 77.00 € 46.20 € 40.15 € 36.85 € 33.55 €
По лице во Standard suite 32.45 € 50.60 € 88.00 € 53.90 € 45.65 € 42.35 € 37.95 €

Во цената е вклучено:
1 ноќевање по лице со појадок и вечера; Користење на затворен базен сауна,парна бања и фитнес; Трасфер до ски терените
Туристичка такса

Минимум престој – 5 ноќевања за период 22.12.2017 – 13.01.2018!

Максимум сместувања:
Еднокреветна соба – 1 лица
Двокреветна соба – 2 лица
Junior suite 2 + 2 лица или 3 + 1 лица
Standard suite – 2 + 2 лица или 3 + 1 лица

Доплати:
Новогодишна вечера/задолжителна/ – 55,00 € по лице и 28,00 € за дете(3 – 12.99 години)

Попусти:
Деца до 2,99 години – бесплатно
1-во дете од 3 – 12,99 години на дополнително легло со2 возрасни – бесплатно
2-ро дете од 3 – 12,99 години на дополнително легло со2 возрасни – 50% попуст
Дете од 3 – 12,99 години на редовно легло со 1 возрасен- 50% попуст
3-то возрасно лице на дополнително легло во Junior suite или Suite – 30% попуст

Попуст за рана уплата:
15% попуст за резервации до 30.09.2017
10% попуст за резервации до 30.11.2017

Попустот за рана уплата не се однесува на доплатите!

Дневни попусти:
7=6, за престој во период од 01.12.2017 до 22.12.2017 и од 08.01.2018 до 15.02.2018 и од 05.03.2018 до 09.04.2018
Дневните попусти не се однесуваат на доплатите !
Дневните попусти важат после завршување на попустите за рана уплатаe!

 

ДОБИВАЈТЕ НОВОСТИ И ПОНУДИ ДИРЕКТНО НА ВАШИОТ Е-МАИЛ

ИН ТРАВЕЛ

  •   Димитрије Чуповски 26, Скопје

  •    Телефон: +389 2 3121 551

  •    E-mail: info@intravel.com.mk

FACEBOOK

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ