Патувања

БАЛИ-индивидуална програма НОЕМВРИДЕКЕМВРИ 2018

Без скриени трошоци и доплати

 

Индонезија или официјално Република Индонезија е голема земја во Азија, чиј главен град е Џакарта. Индонезија е составена од мноштво мали и големи острови, од кои најголемите се Јава, Суматра, Сулавеси (Celebes), Борнео (Калимантан) и Нова Гвинеја (западен дел). Со население од 238 милиони, Индонезија е четвртата по големина земја во светот. Бали е индонезискиот остров кој се наоѓа помеѓу островите Јава на запад и Ломбок на исток. На островот ,мнозинството од жителите се индонезиски Хиндуисти кои се малцинство во земјата. Бали денес е популарна туристичка дестинација и е богата со ориз, кокосови дрвја, кафе, памук и тутун, производи кои најмногу се извезуваат. Живописните бои на Бали, неверојатно пријателски и гостопримливото население , храна која е зачинета и со необичен вкус и тиркизно-сините води на Индискиот Океан, на ова мало парче рај на земјата, сигурно ќе го задоволи Вашиот вкус …

ИН ТРАВЕЛ

  •   Димитрије Чуповски 26, Скопје

  •    Телефон: +389 2 3121 551

  •    E-mail: info@intravel.com.mk

Општи услови за патување

FACEBOOK

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ